На държавния шампионат по лека атлетика за момичета и момчета в Правец състезателката на Балкан Флавия Стоименова имаше голям шанс да стигне до медал в бягането на 100 м с препятствия. В една от предварителните серии възпитаничката на треньора Иво Христов финишира втора, което й даде право на участие във финала на дисциплината. В него тя влезе с трети резултат от всичките осем финалистки - 16.01 сек.

На старта на финалното бягане обаче Флавия трепна при команда готови и съдиите зачетоха фалстарт. Със сигурност родената през 1999 г. атлетка съжалява за пропуснатия шанс да вземе медал. А този шанс никак не бе малък - момичето, което спечели бронзовото отличие - Ангела Канева от Чендини, даде резултат 17.25 сек. Победителката Ивелина Здравкова от Класа е с 15.26, сребърната медалистка Лили Павлова от Чендини  е с 16.65 сек.