Италия победи България много трудно и щастливо с 1:0 в зрелищна световна квалификация от група "B", която се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Палермо.

Домакините откриха резултата към края на първото полувреме, когато родната отбрана не се ориентира добре и Джилардино се разписа с глава след точното подаване на Кандрева.

Веднага след почивката пред нашите се откри великолепна възможност - Неделев засече топката майсторски от воле с левия крак и от чиста позиция Ивелин Попов нанесе удар, спасен пред голлинията от Буфон.

В средата на втората част българските футболисти натиснаха сериозно своя противник и Буфон направи няколко невероятни спасявания. Двубоят протече на високи обороти, с непрестанни атаки и към двете врати.

Макар второто полувреме да бе едно от най-добрите за националния ни отбор в последните няколко години, Италия удържа победата и се откъсна на върха в групата със 17 точки. Момчетата на Любо Пенев остават втори с 10 пункта. Плътно зад нас обаче са Чехия, Армения и Дания, които имат по 9 точки.

Италия - България  1:0

1:0  Алберто Джилардино - 38'

Италия:  Буфон, Киелини, Бонучи, Антонели (Астори - 62'), Абате (Маджо - 80'), Кандрева, Мота, Де Роси, Пирло, Инсин (Джакерини - 64'), Джилардино

България:  Михайлов, Иванов, Бодуров, Й. Минев, В. Минев, Дяков (Делев - 75'), Гаджев, Манолев (Георги Илиев - 55'), Неделев, Тонев (Рангелов - 60'), Попов