На 25 април на стадион „Академик” в София ПФК „Чавдар” Етрополе гостува на "Академик 1947" София, която среща завърши при резултат 3:3.
След доста обрати в срещата от 0:2 за Чавдар се стигна за няколко минути до 3:2. В последната минута Антон Петров от дузпа в 96 минута оформи крайният резултат   3:3 !
След този кръг класирането на отборите в Западна „Б” група: 1. Локомотив 2. Миньор 3. Р. спортист 4. Чавдар (Етрополе) 5. Спортист 6. Белите орли7. Монтана 8. Етър9. Пирин 10. Академик 11. Спартак 12. Чавдар (БСл)
13. Велбъжд 14. Янтра
Не по-малко драматична и за двата отбор ще бъде наследващата среща 3 май в Етрополе между Чавдар Етрополе и Чавдар Бяла Слатина от ХХІІІ кръг.
Етрополци ще воюват за победа поради пропадането им до четвърта позиция след 22 кръг. Белослатинските им съперници също ще търсят победа, защото при загуба отпадат от групата и отиват във „В” група.
Поради това, че на 2, 3 и 4 май в Етрополе се провежда празникът на етрополските зетьове, договорката е мачът да бъде част от програмата на тържествата. Затова при свободен вход срещата ще бъде на стадион „Чавдар”от 15,30 часа, вместо от предварително обявеното начало за 18 часа.