Левски загуби с 1:2 от Черноморец в последен мач от 27-мия кръг на първенството. „Сините” бяха абсолютно безлични през 90-те минути на стадион „Лазур” и съвсем заслужено претърпяха поражение.

По този начин вече бившите шампиони допълниха празника на ЦСКА, който след днешната победа над Ботев триумфира за 31-ви път.

Във временното класиране преднината на „червените” пред вечния съперник набъбна на цели 13 точки.

Георги Божилов и Николай Кръстев вкараха за Черноморец, а Николай Димитров отбеляза почетното попадение за Левски, след като Черноморец остана с човек по-малко.

Двубоят започна скучно, като играта бе съсредоточена в средата на терена. Нищо по-интересно не се случи до 32-рата минута, когато падна първото попадение в двубоя.

Бившият играч на Левски Любомир Любенов напредна по крилото и пусна чудесен пас по земята към вратарското поле на Георги Петков. Неговият съименник Божилов засече топката и с плътен удар откри резултата в полза на домакините.

До края на полувремето левскарите не можаха да затруднят Владислав Стоянов и резултатът остана 1:0.

В опит да промени развитието на мача Станимир Стоилов направи две смени още преди началото на второто полувреме. Николай Димитров и Еньо Кръстовчев влязоха на местата на Лъчо Балтанов и Жоазиньо.

Тези промени обаче не доведоха до резултат, след като след само 4 минути бившият национал Николай Кръстев удвои преднината на Черноморец. След разбъркване в наказателното поле на Петков и редица грешки на „сините” защитници в крайна сметка топката попадна в Кръстев, който вкара за 2:0.

В 75-тата минута Георги Караканов получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

От отсъдения фаул Миро Иванов центрира на главата на Живко Миланов, който вкара във вратата на Стоянов. Голът обаче бе отменен за засада на капитана на „сините”.

Все пак бившите шампиони успяха да вкарат в 78-мата минута, когато след центриране в наказателното поле, влезлият като резерва Боримиров стреля към вратата. Отбитата топка попадна в Ники Димитров, който стреля мощно в мрежата за 1:2.

До края на двубоя обаче момчетата на Станимир Стоилов не можаха да създадат нещо опасно и така загубиха с 1:2.

Състави:
Черноморец: Стоянов, Дянков (к), Кръстев, Трайков, Караканов, Траянов, Дяков, Ремзи (91’ Тодоров), Любенов (85’ Чепилов), Божилов (77’ Цанков)

Левски: Петков, Миланов (к), Томашич, Рабех, Минев, Тасевски, Балтанов (46’ Н. Димитров), Иванов, Соарес (53’ Боримиров), Огнянов, Жоазиньо (46’ Кръстовчев)