В първия мач от петия кръг на ТЕСИ НБЛ Балкан постигна категоричен успех при гостуването си на Ямбол. В зала Диана зелените победиха със 110-89.

Двата отбора изиграха едно изключително резултатно първо полувреме, в което отбелрязаха цели 18 тройки. 11 от тях бяха за Балкан, и то от 17 опита. А резултатът след тези първи 20 минути резултатът бе 62-49 за Балкан! . Най-голямата преднина за зелените  бе 15 точки в средата на втората четвъртина, а те имаха и 8 борби повече.

Балканци започнаха значително по-добре и третата четвъртина и авансът им стана 22 точки - 81-59 в 25-та минута, а преди последните десет минути я заковаха точно на 20 - 90-70. В 35-та минута тя вече бе 30 точки - 106-76, и на практика интригата бе угаснала. В оставащото до края време разменените кошове на двата тима само фиксираха крайния резултат за убедителния успех на Балкан - 110-89.

Зелените отбелязаха 18 тройки от 31 опита, което е 55 процента, имат 40 борби срещу 31 за Ямбол.

Иван Лилов отбеляза 23 точки за 25 минути с 5 тройки от 10 опита. Страхотна успеваемост от тройката демонстрира и Петер Седмак - той вкара 5 пъти от 11 стрелби и има общо 21 точки, както и 5 борби и 4 асистенции, Станимир Маринов реализира 18 точки, като също има 5 тройки, с поредния си дабъл-дабъл е Ноа Далман - 18 точки и 11 борби, има и 3 асистенции, Павел Маринов завърши с 15 точки, Мартин Маринов - с 12.

За Ямбол Неманя Милошевич стана топреализатор с 30 точки, с 16 е Уил Уокър, 13 има Сергей Цветков.

Така Балкан постигна втора победа в лигата - отново като гост, докато двата си мача вкъщи загуби.

Утре има два мача - в Правец Лукойл Академик е домакин на Черноморец от 18 ч. , а в Плевен Спартак посреща Берое. В неделя от 17 ч. във Варна играят Черно море и Левски.

Снимка: ямбол спорт