Юношите на Балкан - родени 1996/1997 година, спечелиха първия си мач от започналото днес четвърто издание на турнира в памет на Иван Андреев. Те победиха сръбския тим на Хисар Лесковац със 77-70 (14-25, 16-20, 23-11, 24-14).

Гостите от Лесковац започнаха значително по-добре срещата, спечелиха първата четвъртина с 11 точки разлика, през втората добавиха към преднината си още 4 и на полувремето водеха с 45-30. След почивката обаче възпитаниците на треньора Михаил Михайлов започнаха да играят значително по-добре. В третата четвъртина, която взеха с 23-11, намалиха изоставането си само до 3 точки - 53-56. А в четвъртата направиха пълен обрат и постигнаха успеха със 77-70.

Най-резултатен за Балкан с 24 точки бе Цанко Краев. 18 точки отбеляза Здравко Христов, със 17 е Кристиян Кръстев. След продължително възстановяване от операция на няколко пъти в игра за Балкан се появи и плеймейкърът Денис Петков. Той скъса връзки във финалния двубой за титлата срещу Черно море, игран през пролетта в столицата

В отбора на Хисар Лесковац се открояваше Джордже Димитриевич, който вкара 29 точки, 17 от които през първото полувреме. С 19 точки е Александър Илиев, с 15 завърши Никола Митич.

Утре - 27 декември, във втория ден на турнира в памет на големия треньор Иван Андреев, който през 80-те години начело на Балкан спечели три пъти поред Купата на България и три шампионски титли, юношите на тима от Ботевград ще играят от 13.30 ч. с Рилски спортист.