Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова спечели първа титла от WTA в кариерата си, след като надигра на финала в Сидни германката Ангелик Кербер в два сета - 6:4, 6:4.

Деветата в света Кербер първа стигна до пробив, но веднага след това Цвети не само осъществи рибрейк, но влезе в поредица от цели три поредни гейма.

Пловдивчанката изпусна две възможности да дръпне с три гейма и нейната съперничка я проби, а малко след това изравни резултата. В заключителната част на първия сет обаче вдъхновената българка се разигра, показа характер и спечели сета.

В началото на втория сет Пиронкова удържа подаването си, но във втория гейм, продължил близо четвърт час, пропусна цели 9 брейкбола. Тя все пак дръпна напред с 3:1, но нейната противничка осъществи пълен обрат, спечелвайки три поредни гейма.

Цвети спря пропадането си, стигайки до важен пробив и на свой ред удържа подаването си. При 5:4 в своя полза българката стигна до нов пробив, спечели сета с 6:4, а с това и мача.

Годината започва повече от добре за пловдивчанката, за която това бе осма поредна победа, след като трябваше да играе квалификации, за да влезе в основната схема на надпреварата. По пътя към финала тя победи световната номер 6 Петра Квитова и седмата в света Сара Ерани. Българката се нуждаеше от 1 час и 37 минути игра, за да се наложи над №9 в ранглистата Кербер. Тя наниза 4 аса по време на мача, докато съперничката й не направи нито една директна точка от сервис. Германката пък направи три двойни грешки срещу само една за Пиронкова.

Годината започва повече от добре за пловдивчанката, за която това бе осма поредна победа, след като трябваше да играе квалификации, за да влезе в основната схема на надпреварата. По пътя към финала тя победи световната номер 6 Петра Квитова и седмата в света Сара Ерани.

Българката се нуждаеше от 1 час и 37 минути игра, за да се наложи над №9 в ранглистата Кербер. Тя наниза 4 аса по време на мача, докато съперничката й не направи нито една директна точка от сервис. Германката пък направи три двойни грешки срещу само една за Пиронкова