В мач от 17 кръг на ТЕСИ НБЛ, игран днес в Бургас, Балкан спечели срещу Черноморец с 95-78 (28-20, 23-32, 20-11, 24-15). Това бе 11-та победа на зелените, домакините останаха само с една, постигната миналия кръг.

Пътят към очаквания успех над последия в класирането, обаче, отново премина през трудности. Особено големи бяха те във втората четвъртина. След като през първата имаха аванс от 8 точки, зелените позволиха на своя съперник да вкара цели 32 точки срещу 23 и на полувремето да води с 1 - 52-51.

След почивката балканци започнаха доста по-мобилизирано и за пет минути стигнаха до двуцифрен аванс - 68-58. Последвалият тайм-аут от Дечо Коешинов не промени кой знае колко хода на мача и след третата част домакините изоставаха с 8 точки - 63-71.

Подобно на срещата между двата тима в Ботевград, в последния период Балкан демонстрира значително по-високата си класа. Само за 3 минути зелените направиха серия от 18-0 и стигнаха до 82-63. Последва 5-0 за Черноморец и Александър Тодоров веднага взе прекъсване, а след него преднината на Балкан стигна 20 точки - 88-68 в 36-та минута. До края бе фиксирано крайното 95-78 за Балкан.

Капитанът Павел Маринов стана топреализатор за Балкан с 25 точки с добър процент стрелба - 10 от 16. Иван Лилов отбеляза 20 точки, овладя и 8 борби. Със 17 точки е Станимир Маринов, кйто е с 6 борби, 3 асистенции, но и 5 грешки. Петер Седмак игра силно през второто полувреме и завърши с 11 точки, Лоугън Стъц бе близо до дабъл-дабъл с 10 точки и 9 овладени топки. Ноа Далман е с 8 точки и 8 борби.

За Черноморец с 24 точки е Емил Бинев, Любен Пасков вкара 14, колкото има и Боев, Тодор Тодоров е с 12 точки и 9 борби.

В Ямбол домакините победиха Черно море Порт Варна с   95-83, а в Правец Лукойл Академик спечели срещу Левски  с 80-77.

Утре, неделя е последният мач от кръга - в Плевен Спарак посреща Рилски спортист.