В среща от днешния 18 кръг на НБЛ Балкан постигна очаквана победа като домакин над последния Берое с 86-70 (26-15, 17-18, 24-17, 19-20).  Макар и само 24 часа след успеха им в четвъртък в Балканската лига срещу Кожув, домакините не позволиха на своите съперници да поведат нито веднъж и бяха напред в резултата в продължение на 37 минути и 27 секунди. Най-голямата разлика бе 24 точки, която бе достигната в третата четвъртина.

Най-резултатен за победата бе Ноа Далман с 26 точки с 8/10 за 2 точки и 10/12 от наказателната линия, той овладя и 8 борби. Капитанът Павел Маринов отбеляза 19 точки, с 16 е Иван Лилов, 11 точки, 8 борби и 4 асистенции има Станимир Маринов.

Балкан е с 62 процента стрелба за 2 точки, но с едва 26% от тройката - 7/27. За Берое тези показатели са съответно 51% е 29% - 5/17.

За Берое с най-много точки са четиримата американци. 18 отбеляза Брандън Баудри, с 15 е Доминик Фъргюсън, по 11 добавиха Джош Кроуфърд и най-новото попълнение Омар Стронг.

Това бе последният мач на зелените от второто завъртане в редовния сезон на ТЕСИ НБЛ.

Във вторник, 18 февруари от 17.30 ч. на Балкан предстои тежък мач от BIBL в Ботевград срещу македонския Куманово 2009.