Противно на предварителните очаквания за дерби, четвъртфиналният двубой за Купата на България между Балкан и Ямбол премина при пълно превъзходство на зелените. Те спечелиха леко с 96-69 (24-18, 26-18, 25-15, 21-18) и утре вечер от 20.30 ч. във втория полуфинал ще играят с Черно море Порт Варна.

Балканци позволиха на своя съперник да поведе само веднъж в мача - с една точка някъде в средата на първата четвъртина. След това обаче доминираха изцяло и до края показаха, че в момента са с класа над Ямбол. Тоталното превъзходство се изрази във всички статистически показатели: стрелба - 51% срещу 43%, тройки - 11/32 срещу 5/19, борби под коша - 39 спрямо 30, асистенции - 24 на 10, грешки - 8 на Балкан срещу 18 на Ямбол.

За отборната доминация говори и фактът, че 7 играчи завършиха с двуцифрен актив. Капитанът Павел Маринов е с 16 точки, 15 има  Ноа Далман, който овладя и 10 борби, четирима отбелязаха по 11 точки - Иван Лилов, Станимир Маринов, Мартин Маринов и Петер Седмак, с 10 е Лоугън Стъц. Новото попълнение Слободан Божович влезе към края и за 7 минути вкара 6 точки, взе 2 борби и има 1 асистенция.

За Ямбол най-резултатен с 21 точки бе Станислав Славейков, 15 има Димитър Маринчешки.