Девойките на Балкан започнаха с победа зоналния турнир, като се наложиха над  Монтана 2003 с 61-57 (12-14, 16-17, 20-11, 13-15). Това бе първи мач от започналия днес в Ботевград зонален турнир за тази възраст с участието на четири отбора.

Срещата бе изключително оспорвана от началото до края и премина през няколко обрата. В първите две части момичетата от Монтана водеха в резултата, но домакините не им позволиха да се откъснат с голяма разлика и първото полувреме завърши при 31-28 за Монтана 2003.

В третата четвъртина възпитаничките на треньора Михаил Михайлов направиха пълен обрат. С добра защита и подобрена стрелба те спечелиха частта с 20-11 и преди последните десет минути водеха с 6 точки - 48-42. Именно този период реши изхода на мача, въпреки че в последния баскетболистките на Монтана 2003 опитаха да обърнат резултата, но направиха повече грешки и не успяха.

Вторият мач на Балкан е днес следобед от 16.00 ч. в старата зала с Доростол Силистра.