В бургаската зала Бойчо Брънзов Балкан спечели важна победа в предпоследния си мач от редовния сезон, като спечели срещу Черноморец с 94-70. На тима обаче ще трябва успех и в последната среща във вторник в Стара Загора, за да остане на второто място, тъй като Левски победи в Правец  Лукойл Академик с 97-93.

Зелените започнаха мача мобилизирано и в 5-та минута водеха с 16-9 и въпреки че домакините намалиха до 19-17, първата четвъртина завърши с 10 точки повече за Балкан - 29-19. Във втората Балкан продължи да доминира, не позволи на съперника да се приближи по-близо от 6 точки и на полувремето имаше преднина от 11 точки - 47-36. До този момент Иван Лилов бе с 14 точки, Ноа Далман с 10, Павел Маринов имаше 7, но и бе направил 3 нарушения, а отборът на Балкан имаше 9 грешки, колкото и съперникът.

В третата четвъртина балканци бяха още по-убедителни. Те започнаха да увеличават аванса си, който в края й достигна до 20 точки - 75-55. Но в първите две минути на четвъртата част домакините направиха силна серия от 8-0, доближиха се до 12 точки - 75-63 и Александър Тодоров взе таймаут. След него зелените отново дръпнаха в резултата, който две минути преди края стана 21 точки - 69-90, а последните два коша за Балкан отбеляза бургазлията Ростислав Тончев за крайното 94-70.

Иван Лилов бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Поредния си дабъл-дабъл направи Ноа Далман с 20 точки и 10 овладени топки, също с 20 точки е Мартин Маринов, който отново показа снайпер от тройката с 6 сполучливи стрелби зад дъгата. Станимир Маринов вкара 10 точки, с 9 е Павел Маринов, с по 4 са Божович и Тончев, 2 имат Стъц, Груев и Седмак.

За Черноморец 14 точки отбеляза Рошманов, 12 - Бинев, 11 - Тодоров, с по 10 са Боев и Коев.

В другите мачове днес Черно море отново загуби у дома си от Ямбол с 85-91, Рилски спортист разгроми Спартак 104-67, а Лукойл Академик претърпя втора загуба - от Левски в Правец с 93-97.