Баскетболистките на Балкан - девойки до 19 години, днес за втори път изпуснаха голям шанс за победа. В мача с третия от група А - Септември 97 от София, те водеха преди началото на последната четвъртина. А 1 минута и 19 секунди преди края резултатът бе равен - 58-58. След това обаче нашите момичета бяха неточни при стрелбата и отстъпиха с 58-66.

Силен мач за Балкан изигра Радияна Манчева, която отбеляза 20 точки, овладя 7 борби, има 5 отнети топки и направи 2 асистенции. Клаудия Цанкова  вкара 15 точки, отне 8 пъти топката от съперника, но направи и 8 грешки. С 6 точки и 8 борби е Яница Накова, по 5 отбелязаха Карина Константинова и Мая Петкова, с 4 е Веселка Иванова, 3 има Диана Луканова.

За Септември 97 най-резултатна със 17 точки бе Ивона Илиева, с 16 е Александра Петрова, 15 има Камелия Андонова.

Така утре в среща за седмото място на финалния турнир, който се провежда в столичната зала Триадица, те ще срещнат тима на Монтана 2003.