За пети път отборът по многобой ,,Млад командос” на град Етрополе спечели шампионската титла на републиканското първенство в град Черноморец на 20.07.2014 г. Остави да ближат рани претендентите за шампионската титла- отборите на София-1, Стара Загора и София-2.
В пет, от общо седемте състезателни дисциплини- плуване, стрелба с лък, стрелба с пневматична пушка, хвърляне на граната и пълнене на пълнител, отборът завоюва първите места. Само на движение по азимут и забиване на шурикен се задоволи с вторите места.
В щафетата по плуване победата донесоха Поли Павлова, Румен Руменов, Кристиян Василев и Мая Маринова. В ориентирането се състезаваха Яни Василев, Поли Павлова, Мая Маринова и Кристиян Василев.
На стрелбата с лък неоспорим фаворит бе Яни Василев, който от първия изстрел порази десятката.
3 място  Цветан Станев      22 точки    - София- 1
Купата на отбора-победител връчи председателят на Алианс Български Командоси полковник Стоян Михнев, а грамотите  полк.инж.Васил Христов- зам.-председател на АБК.
Проведени бяха състезания и с подрастващите, които получиха грамоти и награди от члена на УС  на АБК полк. Атанас Атанасов.
На състезанията, проведени между майките на подрастващите командоси, се отличи в стрелбата с пневматична пушка г-жа Румяна Вутова, която също бе наградена с грамота.
ПРЕСЦЕНТЪР НА АБК- СОФИЯ ОБЛАСТ

За утре, 25 юли, от 11:30 ч. е предвидена среща на победителите с кмета на Общината.