От 29 до 31 август 2014 г. в Община Етрополе, на „Кокалското” се проведе  VІ Младежки балкански туристически събор между страните България, Сърбия, Македония, Хърватия, Босна и Херцеговина.
Само преди година, през 2013 в град Тузла,Босна и Херцеговина, Клуб „Туризъм и екология” - град Етрополе става член на младежки балкански туристически събор.
70 представители на туристически и планинарски дружества и клубове се включиха в Балканската среща и участваха в спортно-туристическите състезания ориентиране, опъване на палатка и теглене на въже. Във всички състезания бяха сформирани отбори с представители от различни държави, с цел сплотяване на народите.
При крайното класиране първо място заслужи Планинарски клуб „Конюх” от град Тузла /Босна и Херцеговина/, на второ място се класира Планинарски клуб „Победа” от Белград /Република Сърбия/, на трето място Планинарско дружество „Антигонеа” от град Неготино /Република Македония/, на четвърто място са два отбора - Клуб „Туризъм и екология”-град Етрополе и Туристическо дружество „Рилски турист”- град Самоков.
Победителите в спортно-туристическите състезания бяха наградени с грамоти и медали.
Участниците в Балканската среща участваха в поход до „Свещи плаз” /1888 м./ и посетиха етрополския манастир „Света Троица”, Историческия музей и Часовниковата кула.
Всички останаха впечатлени от природните дадености, забележителностите и  гостоприемството на Община Етрополе и Клуб „Туризъм и екология”.
Текст: Цецка Александрова