Баскетболистите на Балкан спечелиха и втория си мач от турнира в Бургас. Днес те спечелиха срещу домакините от Черноморец с категоричното 86-60 (24-20, 30-13, 15-14, 17-13).

Зелените определено бяха по-добрият отбор през цялата среща. Още на полувремето те натрупаха разлика над 20 точки, а в последната четвъртина треньорът Тодоров пусна в игра всички баскетболисти.

В отсъствието на контузилия се снощи Милан Милованович, черногорецът Вукота Павич направи дабъл-дабъл с 18 точки и 12 борби. Иван Лилов бе на ниво и отбеляза 16 точки. Отново силен мач изигра Мартин Маринов, вкарал 15 точки. С по 7 са Тенчев и Н. Маринов, по 6 добавиха Стаменкович, който е и със 7 асистенции, и Маринчешки, хванал 8 борби. Павел Маринов завърши с 5 точки, но игра само 10 минути, с 4 точки е Гълъбов, Кочев има 2.

С 16 точки за Черноморец е Рошманов, Милутинович има 13.

Утре от 17.00 ч. Балкан ще играе с македонския Кожув, който тази вечер среща Сигал Прищина.