В продължение на три дни - от 17 до 19 октомври, в Благоевград се проведе изпит за черни колани. Сред състезателите, имащи право да покрият майсторска степен, бяха и двама от ботевградския клуб Таек-Кион - Николай Петков и Теодора Николова. Под строгия контрол на комисия и на Гранд Мастер Ким Унг Чол те се справиха отлично с тридневното покриване на различните видове нормативи - физическа издръжлвост, теория, терминология, техники на самоотбрана и различни видове спаринг, чупене на дъски и керемиди. Така Николай и Теодора заслужено покриха 1-ви дан, а черните колани им бяха връчени лично от Ким Унг Чол.

Треньорът на двамата състезатели - Борислав Витков, наблюдава представянето на своите възпитаници в последния ден от изпита. Преди това той бе начело на друга група състезатели, които участваха на вътрешен турнир по кик бокс по покана на столичния клуб АБЦ Файт преди държавното първенство в тази дисциплина.

Въпреки различните правила, състезателите на Таек кион се справиха отлично. Злато в категория до 54 кг спечели Габриел Витков при юношите младша възраст, като финалният двубой бе със съотборника му Александър Павлов. Също при младшата, но до 63 кг, злато взе и Виктор Миланов.

Моника Богданова също спечели златен медал при децата в категория до 30 кг. Тя прегази всичките си съпернички, въпреки че за нея бе първо голямо изпитание. Злато при децата на спаринг до 35 кг спечели Цветелин Кръстанов, със сребро до 45 кг е Цветомир Йолов, а бронзово отличие спечели до 45 кг Маламир Терзийски.

На държавния шампионат по кик бокс, който ще бъде на 1 и 2 ноември в зала Левски Сиконко, от Таек Кион ще вземат участие Николай Петков,  Виктор Миланов и Габриел Витков.