В мач от 7 кръг на НБЛ Балкан победи в зала Диана домакините от Ямбол с 97-86 (22-21, 27-15, 18-25, 30-25). Това бе четвърти успех на зелените в четирите им гостувания, след като се справиха последователно с домакините в Плевен, Стара Загора и Бургас.

След равна първа част, през втората балканци играха по-добре от своя съперник и я спечелиха с 27-15. В края на третата четвъртина ямболци съкратиха изоставането си до 6 точки, но в последните десет минути Балкан отново доминираше и спечели заслужено.

Победителите имат добър процент стрелба за 3 точки - 14 вкарани от 34 опита срещу 5 от 14 за Ямбол, направиха и почти двойно повече асистенции - 16 срещу 9.

Най-резултатен за Балкан бе Иван Лилов с 25 точки. С една по-малко - 24, има Мартин Маринов, който разсипа домакините от тройки, като вкара 5 в 9-те си опита. В родния си град капитанът на Балкан Павел Маринов игра силно и отбеляза 21 точки, спечели и 7 борби. Педжа Стаменкович има 11 с 9 асистенции и 7 овладени топки, Ненад Шулович завърши с 10 точки и 8 борби, Вукота Павич добави 6 точки.

За Ямбол най-много точки - 25, вкара Карун Джонсън, с 18 е Тони Бърнас, 15 има Говедаров, 11 - Лейзър, 10 - Стоян Петков, 6 - Маршавелски.