В мач от 14 кръг на НБЛ Балкан победи очаквано лесно гостуващия Черноморец със 109-54 (19-9, 30-20, 36-12, 24-13). Това бе и първа среща на тима от Ботевград пред родна публика за новата 2015 година.

През цялата среща нямаше никаква интрига. След първата част домакините водеха с 10 точки, след втората - с 20. А след третия период, завършил 36-12 за Балкан, авансът се вдигна до 44 при 85-41. В последната четвъртина се стигна и до най-голямата разлика от 57 точки в полза на домакините.

Най-резултатен за победителите с 23 точки бе Вукота Павич, той взе и 9 борби за 22 минути игра. С 21 точки е Иван Лилов, той направи и 5 асистенции за по-малко от 19 минути на полето. Капитанът Павел Маринов отбеляза 11, с 10 е Маринчешки, 9 вкара Шулович, по 8 имат Николйай Маринов и Радослав Кочев, със 7 е Мартин Маринов, 4 добави Ваклинов.

В първия си официален мач с Балкан Николай Върбанов се отчете с 2 точки и 5 борби, а Цветослав Острев е с 6 точки и 4 асистенции. Двамата играха по 13 минути.

За гостите от Черноморец най-много точки - 17, отбеляза Любен Пасков, другият с двуцифрен актив е Стефан Кесов с 13. Кош при дебюта си за мъжкия ти от Бургас вкара и 15-годишният Стоил Аладжов.