Балкан записа четвъртата си загуба в първенството на НБЛ. В днешното гостуване на Черно море Порт Варна зелените отстъпиха с 1 точка разлика.

Резултатът от мача - 75-74 (22-29, 20-14, 14-10, 19-21) за домакините, е достатъчно красноречив за оспорваността на двубоя. Той започна по-силно за Балкан, който спечели първата част с 29-22, след като бе достигнал до преднина от 11 точки. Втората четвъртина обаче бе за Черно море, който игра доста по-добре, спечели я с 20-14 и на полувремето авансът на Балкан бе само една точка - 43-42. След тези първи двайсет минути Станимир Маринов от Черно море бе отбелязал 6 тройки от 10 опита и имаше общо 22 точки.

В третия период двата тима направиха много грешки, като повечето от тях бяха на гостите, в резултат на което моряците вече водеха след половин час игра с 56-53. Освен това след тези три части балканци изоставаха и в борбите, които бяха 32 срещу 24 за Черно море.

Кулминацията на мача бе в последната четвъртина. След първите пет минути домакините поведоха с двуцифрена разлика - 68-57. След това обаче баскетболистите на Балкан започнаха постепенно да я стопяват с два коша на Лилов и три поредни успешни атаки на Шулович, и  в последната от тях балканци излязоха напред в резултата - 73-72, когато оставаха 34 секунди. А малко след това отново Шулович прибави още една точка - 74-72.

17 секунди преди края Цонков обаче отбеляза тройка и Черно море отново поведе. В оставащите 3.7 секунди след таймаут, взет от Александър Тодоров, Мартин Маринов стреля несполучливо от тройката, топката обаче бе взета от Шулович, но този път сръбският център не можа да вкара и да донесе победата.

За победителите Станимир Маринов отбеляза 31 точки, като вкара 8 тройки от 14 опита за 35 минути, направи и 5 асистенции, последната от която донесе победния кош. Другият с двуцифрен актив за Черно море е американецът Лени Даниъл, завършил с 13 точки.

За Балкан поредния си силен мач направи Ненад Шулович, вкарал 21 точки и овладял 9 борби под двата коша. Иван Лилов отбеляза 12 точки, с 9 е Мартин Маринов, по 8 имат Павел Маринов и Николай Върбанов. В тази среща играчите на Балкан вкараха едва 6 тройки от 31 опита, което е под 20 процента (Лилов 2 от 10, М. Маринов 2 от 9, Стаменкович 0-4).

Неприятно впечатление оставиха постоянните обиди от страна на част от варненската публика към играчите на Балкан, най-вече към Иван Лилов.