За втора поредна година отборът на Техническата професионална гимназия „Стамен Панчев” печели комплексното първо място в състезанието „Млад автомонтьор и водач на МПС”. Надпреварата в регионалния кръг, чийто домекин е Ботевград,  приключи преди малко. На второ място е Професионалната гимназия по автотранспорт в Сливница, на трето – отборът на ТПГ- Враца.
Победителят ТПГ „Стамен Панчев” получава правото да представлява Северозападна България във финалния кръг на националното състезание, което ще се проведе в Плевен.

Ето и подробности от церемонията по награждаването:

Председателят на комисията по оценяване инж. Катя Ценева обяви победителите в отделните категории. Наградите в първа категория „Най-добър млад автомонтьор” връчи г-жа Тошева – старши експерт „Професионално образование” в Регионален инспекторат по образование – София регион. На първо място в тази категория се класира отборът на ТПГ „Стамен Панчев” – Ботевград, съставен от учениците Мартин, Иван, Цвятко и Цветомир, с ръководител Христо Тодоров, преподавател по практика. Второ място зае отборът на Професионална гимназия по транспорт – град Сливница, а трето – Професионална техническа гимназия –  Враца.

Първо място в индивидуалните класиране за най-добър автомонтьор спечели Цветомир Петков – ученик от ТПГ „Стамен Панчев” – Ботевград,  второ – Валентин Цветанов – Професионална техническа гимназия – Видин, и трето - Александър  Ангелов – Професионална техническа гимназия – Враца. Наградите в тази категория раздаде Емил Петров – представител на фирма „Инвеко”. Той връчи специална награда на ученика, заел първото място.

Двама ученици си поделиха първото място в категория „Най-добър млад водач на МПС” – Габриел Цветанов – Професионална гимназия по производствени технологии – гр. Лом, и Павел Костадинов – Професионална техническа гимназия – Видин. На второ място се класираха трима ученици: Румен Руменов – Професионална гимназия – Етрополе, Кристиян Младенов – Професионална гимназия по транспорт – Сливница, и Мартин Мартинов – ТПГ „Стамен Панчев” – Ботевград.

В отборното класиране за най-добър млад водач първо място спечели ТПГ „Стамен Панчев” – Ботевград, второ – Професионална гимназия по транспорт – Сливница и трето – Професионална гимназия по производствени технологии – Лом.

Наградите за най-добър млад водач бяха връчени от Йорданка Лалчева – председател на ОбС – Ботевград.

Безспорен победител в комплексното класиране на регионалния кръг на състезанието „Най-добър млад автомонтьор и най-добър млад водач на МПС” е ТПГ „Стамен Панчев” – Ботевград с 154.75 точки. На второ място се класира Професионална гимназия по транспорт – Сливница /139, 75 точки/, на трето е Професионална техническа гимназия – Враца /132 точки/, четвърто – Професионална гимназия по производствени технологии – Лом /131 точки/, пето – Професионална гимназия – Етрополе /115.25 точки/, шесто - Професионална техническа гимназия – Видин /100.75/ и седмо – Професионална гимназия по транспорт – село Владимирово /96.25/.

Наградите на победителите в крайното класиране бяха раздадени от Христо Андреев – началник на РИО София регион. Той поздрави домакините за перфектната организация и всички участниците за борбения дух и отличното представяне. Христо Андреев пожела на отбора на ТПГ „Стамен Панчев” да се класира на първо място във финалния кръг на състезанието.

Йорданка Лалчева поднесе на всеки отбор по една торта с герба на Община Ботевград. Тя пожела на участниците успешна професионална реализация, да спазват правилата за движение по пътищата и да шофират безопасно.
Участниците и техните ръководители получиха по един тефтер и комплект химикалка и ключодържател с логото на ТПГ „Стамен Панчев”.