Навръх Разпети петък Балкан спечели гостуването си на Ямбол с 93-86 в мач от 25 кръг на НБЛ. Това бе 18-та победа на зелените в редовния сезон. Двата отбора почти сигурно ще бъдат съперници в единия четвъртфинален плейоф.

Зелените започнаха силно и още в 8-та минута стигнаха до аванс от 15 точки, а частта завърши при 24-13 в тяхна полза. Тръгнаха добре и в началото на втората четвъртина, като само за две минути отново натрупаха преднина от 15 точки при 28-13. След това обаче в играта им настъпи голям срив, началото на който бе отсъденото техническо нарушение на Павич. И постепенно разликата започна да се топи, като в 19-та минута се стигна до равенство 43-43, а 12 секунди преди сирената ямболци дори излязоха напред с 43-41. Но с точни два фаула Павел Маринов изравни за 43-43, при който резултат завърши и полувремето.

В третия период играта отново бе оспорвана, като домакините на два пъти повеждаха с по 4 точки. С две тройки на Павел Маринов балканци отново излязоха напред, тройка на Говедаров върна водачеството на ямболци, а в крайна сметка след половин час игра Балкан имаше аванс от 1 точка - 63-62.

За 2 минути от началото на последната част ямболци започнаха ударно и поведоха с 68-63 с три поредни коша на Маршавелски. Със забивка и кош и фаул Павел Маринов изравни за 68-68, а отново той с две тройки изведе Балкан напред 68-74 пет минути и половина минути преди края. Междувременно за по 5 нарушения напуснаха Маршавелски от Ямбол и Мартин Маринов от Балкан. Последва таймаут за Юлиян Радионов, но зслед него зелените поведоха със 7 точки - 77-70 три минути преди сирената. Дурчев върна интригата с тройка, но Павел Маринов вкара 3 фаула за 80-73, когато оставаха 2 минути и половина.

При 6 точки за Балкан и минута и половина до края Влада Вукойчич поиска таймаут. След който с чести нарушения домакините не успяха да направят обрат и балканци спечелиха с 93-86.

Страхотен мач за Балкан в родния си град изигра Павел Маринов. Той вкара 42 точки с отличен процент стрелба от игра - 12 от 19 и 5 от 7 за 3 точки и бе стопроцентов от фаула - 13 от 13. Вукота Павич отбеляза 12 точки, с 10 е Мартин Маринов, с по 8 са Лилов и Стаменкович, по 6 добавиха центровете Върбанов и Милованович.

За Ямбол най-резултатен с 18 точки бе Мартин Дурчев. Жокерът на домакините в този мач - Стойо Чолаков, вкара 14, с 12 е Петков, 11 - Лейзър, 10 има Говедаров.

В другите мачове от кръга Лукойл Академик победи Левски със 101-88 (снимки), Спартак постигна първа победа, като се наложи в Бургас над Черноморец с 89-77, а в събота в Самоков домакините от Рилски спортист загубиха от Черно море Порт Варна със 77-87.