Баскетболистите на Балкан завършиха със загуба редовния сезон на НБЛ. В последния 27 кръг те загубиха днес пред собствена публика от Рилски спортист с 82-85. Така гостите заеха третото място, а четвъртото е за Черно море, който загуби в Правец от Лукойл Академик с 86-72.

Зелените започнаха по-добре и спечелиха първата част с 24-18. До средата на втората натрупаха аванс от 14 точки, но до края на полувремето самоковци успяха да го намалят на 4 - 42-38 за Балкан.

След почивката с по-добра игра гостите спечелиха третата част с 24-15 и след половин час игра вече водеха с 5 точки - 62-57. А две минути след началото на четвъртата преднината им стигна до 9 при 68-59.

Зеленобелите отговориха със силна серия и 4 минути преди края отново поведоха със 72-71. Последваха няколко смени на водачеството, като 1:46 мин преди края балканци отново имаха аванс от 1 точка - 77-76. Самоковци вкараха тройка и  до края бяха точни и при многото отсъдени наказателни удари, като  спечелиха с 85-82.

Петима от Балкан са с двуцифрен точков актив, като най-резултатен с 15 точки бе Иван Лилов. Вукота Павич направи дабъл-дабъл с 13 точки и 12 борби.  По 12 вкараха Павел Маринов и Цветослав Острев, с 11 е Милан Милованович. Стаменкович има 8 точки, с 6 е Върбанов, 5 - Мартин Маринов.

За победителите със 17 точки е Жарко Ракочевич, с 16 - Върнън Тейлър, по 15 вкараха Йордан Бозов и Златин Георгиев.