В днешния трети мач от полуфиналната плейофна серия Балкан спечели като гост срещу Рилски спортист с 85-80 (23-19, 23-19, 17-19, 23-22) и поведе с 2-1 победи.Четвъртата среща е отново в Самоков - в събота, 16 май от 18.00 ч.

Зелените контролираха цялата среща, с изключение на първите минути, когато домакините поведоха със 7-0. Спечелиха първите две части с един и същ резултат - 23-19 и на полувремето водеха с 8 точки - 46-38.

След почивката баскетболистите на Балкан успяха да парират опитите на домакините за обрат и след половин час игра имаха аванс от 6 точки - 63-57. Същото се получи и в последните десет минути, в които играха без натрупалия 4 фаула Върбанов, издържаха и психически, и физически и победиха абсолютно заслужено.

Много силен мач изигра Цветослав Острев, особено с решителни кошове в последната четвъртина. Той вкара 11 точки и организираше добре играта на Балкан. Отлична игра показа и капитанът Павел Маринов, който стана топреализатор със 17 точки, овладя 8 борби и направи 5 асистенции. Иван Лилов отбеляза 15 точки, 13 от които през първото полувреме. Също с 15 точки е Мартин Маринов, който отново демонстрира стабилна стрелба. В отсъствието на неигралия заради контузия Вукота Павич, много силно се прояви и Димитър Маринчешки, който вкара 10 точки и овладя 6 борби. С 9 точки и 6 борби е Милан Милованович, 5 вкара Стаменкович, с 3 е Върбанов.

За Рилски спортист топреализатор е Върнън Тайлър с 20 точки, с 18 е Тони Гуджино, 17 има  Жарко Ракочевич, с 10 е Йордан Бозов.

Снимки: Ивайло Андреев, LAP.bg