В третата си предсезонна контрола и първа пред публика, играна тази вечер в Ботевград, отборът на Балкан победи Берое с 63-54. В отделните части 11-9, 14-8, 19-23, 19-14.

Пролича, че и двата тима са в начална фаза на подготовката си, на което се дължи и ниската резултатност. Играчите и на двата тима обаче вложиха много усилия, което също е причина за малкото отбелязани точки.

Първото полувреме бе за Балкан, който го спечели с 25-17. В края на третата четвъртина направи силна серия и смъкна изоставането си от 13 само на 2 точки, а в началото на четвъртата част изравни резултата. До края стрелбата на домакините бе по-точна и те спечелиха срещата с 63-54.

Треньорът на Балкан Влада Вукойчич използва десет баскетболисти, а Любомир Минчев - 11. Много силни изяви за зелените имаше американският гард Брандън Фортънбъри, който отбеляза 26 точки,  18 от които през второто полувреме. С по 7 точки са Цветослав Острев и Стоян Петков, по 6 имат Върбанов и Мартин Маринов.

За Берое най-резултатен с 13 точки е Остън Бърнс, 11 вкара Тихомир Желев, с 10 е Еврик Гари, Аштън Мур добави 7.