Баскетболистите на Балкан постигнаха втори пореден успех като гости от началото на първенството на НБЛ. Тази вечер в Арена Самоков те се наложиха над домакините от Рилски спортист с  96-89 (15-21, 31-23, 13-18, 20-17, 17-10) след петминутно продължение.

Срещата премина на големи приливи и отливи - първата част бе за домакините, които достигнаха до аванс от 9 точки, а втората - за Балкан, като на полувремето зелените имаха аванс от 2 точки - 46-44. В третия период самоковци отново играха по добре и влязоха в последната четвъртина с аванс от 3 точки. В самия край на редовното време имаха голям шанс да спечелят, но направиха две грешки, от които Балкан се възползва по най-добрия начин, за да стигне до продължение.

В допълнителните пет минути балканци започнаха с две бомби от тройката на Мартин Маринов и Острев. До края контролираха играта и победиха заслужено с 96-89.

Брандън Фортънбъри отбеляза 19 точки за Балкан, като овладя 8 борби и направи 5 асистенции. Също с 19 точки в първия си официален мач за Балкан е Марко Бръкич, той взе и 7 борби. Точен мерник в решителните моменти имаше и капитанът Мартин Маринов, вкарал 17 точки. Цецо Острев също бе на ниво, като отбеляза 14 точки, а Душан Цветкович добави 11. С 8 точки е Дурчев, по 4 имат Върбанов и Александров.

За Рилски спортист над всички бе Франк Търнър с 25 точки, 7 борби и 9 асистенции. С по 14 са Бозов и Златин Георгиев, с 13 завърши Гуджино.