Втора загуба в предварителната група Н на турнира ФИБА Къп претърпя отборът на Лукойл Академик. Тази вечер в Арена Ботевград той отстъпи пред израелския Макаби Ришон ЛеЦион със 70-84. Така балансът на българския шампион досега е една победа и две поражения. Следващата сряда - 18 ноември, тимът от Правец отново ще бъде домакин в Арена Ботевград - на руския Енисей Красноярск, който тази вечер постигна трета поредна победа - над Калев Талин със 77-70.

В днешния мач Лукойл Академик не игра равномерно, след добри серии следваха драстични спадове. Червено-белите спечелиха първата четвъртина с 20-16, но в началото на втората допуснаха серия от 3-16 и на полувремето изоставаха с 3 - 36-39.

Символичните домакини избухнаха в края на третата четвъртина, когато не само стопиха пасив от 7 точки, но със серия от 11-0 излязоха напред с 58-54 преди последните десет минути, а в самото им начало дръпнаха със 7 - 61-54. След това обаче тимът от Израел, подкрепян от двайсетина свои фенове, изравни. В последните три минути настъпи тотален срив в играта на Лукойл Академик. При равенство 68-68 отборът допусна неприятна серия и не само че загуби мача, но това стана и с разлика.

Желко Шакич вкара 16 точки за Лукойл Академик, Филип Барович има 14, с 13 е Филип Виденов, 12 добави Павлин Иванов. За победителите най-резултатни бяха Крис Райт с 20 точки, Дерил Монро с 18 и Марк Лайънс с 16.