Лесна победа с 90-57 над Академик Бултекс 99 спечелиха баскетболистите на Балкан в първия мач от 9 кръг на НБЛ, игран тази вечер в Арена Ботевград. В отделните четвъртини 23-13, 25-13, 28-12, 14-19.

Без Маршавелски и Майкъл Харт гостите не оказаха сериозна съпротива, въпреки дебюта на новопривлечения сръбски център Мико Голубович. Зеленобелите спечелиха първия период с 10 точки разлика, а на полувремето тя вече бе 22 точки - 48-26.

Само за три минути след началото на третата след серия от 7-0 се стигна до аванс от 30 точки -  56-26, а след още три минути скокна до 40 при 71-31. До края на срещата домакините продължиха да играят с лекота и спечелиха без проблеми.

Петима от Балкан са с двуцифрен точков актив. Най-резултатен със 17 точки бе Николай Върбанов, който има и 7 борби. С 16 точки и дабъл-дабъл от 11 борби е Стоян Петков, трима вкараха по 12 точки - Душан Цветкович, Мартин Маринов и Брандън Фортънбъри.

За пловдивчани най-много точки - 22, реализира Бошко Йовович, той овладя и 9 борби. Другият с двуцифрен точков актив е Васил Бачев с 13 точки.