Отборът на Балкан постигна десетата си победа в първенството на НБЛ. В днешния 12 кръг той се наложи при гостуването си на Ямбол с 88-73 /15-18, 32-17, 20-21, 21-17/.

Решаваща за успеха се оказа втората четвъртина, когато балканци стопиха изоставането си от 3 точки след първата, и я спечелиха с 32-17, като на полувремето имаха аванс от 12 точки - 47-35. В третата част играта бе равна, последните десет минути отново бяха за Балкан, който победи без особени проблеми.

Двама от Балкан са топреализатори с по 23 точки - това са капитанът Мартин Маринов, който вкара 6 тройки от 7 опита, и Мартин Дурчев, който пропусна само две стрелби и е с 10 от 12. Николай Върбанов отбеляза 14 точки и взе 8 борби, с 10 точки е Душан Цветкович, Марко Бръкич има 9, Александров вкара 4, две добави Фортънбъри, който игра само 11 минути.

За домакините отново Милян Боцка бе най-резултатен с 21 точки, Говедаров вкара 18, Радетич - 16.

В останалите срещи от днешния 12 кръг се получиха следните резултати: Лукойл Академик - Берое 78-69, Рилски спортист - Спартак Плевен 87-70, Черно море Порт Варна - Левски 2014 87-62, Черноморец - Академик Бултес 99 83-78.