В мач от 15 кръг на НБЛ, игран тази вечер в Арена Ботевград,  Балкан разгроми Черно море Порт Варна с 33 точки разлика - 106-73 /31-20, 24-23, 22-16, 29-14/. По този начин зеленобелите се реваншираха по прекрасен начин за поражението си през есента във Варна, когато загубиха с 83-80.

Балканци започнаха ударно и още в първата четвъртина вкараха 31 точки срещу 20 на съперника. През цялата втора част обаче варненци играха значително по-добре, макар че изоставаха в рамките на 9 до 15 точки. Гостите бяха на път да спечелят този втори период, но с тройка на Александров със сирената го спечели Балкан с 24-23, и на полувремето резултатът бе 55-43. Само през тези първи 20 минути домакините отбелязаха 13 тройки, като 6 от тях бяха на капитана Мартин Маринов.

Съпротивителните сили на гостите намаляха окончателно в средата на третата четвъртина. След това балканци започнаха постепенно да увеличават аванса си, който след половин час игра бе 18 точки - 77-59, а в последните десет минути разликата стана съкрушителна - 33 точки за крайното 106-73.

Превъзходството на Балкан в тази среща бе осезаемо. Играчите му вкараха цели 20 тройки - почти при половината  от опитите им зад дъгата /20-39/. 6 от тях са на Мартин Маринов, 5 на Марко Бръкич, 3 на Мартин Дурчев, по 2 имат Цветкович, Александров и Фортънбъри. Шестима от Балкан са с двуцифрен актив - 24 има Мартин Маринов, 23 -Дурчев, 17 - Бръкич, 12 вкара Александров, 11 отбеляза Върбанов, с 10 е Фортънбъри, Цветкович добави 7.

В петък Берое победи Спартак Плевен с 84-63. Днес имаше две много оспорвани срещи. Едната бе в Правец, където Лукойл Академик спечели срещу Рилски спортист с 91-88, в Пловдив домакините от Академик Бултекс 99 се наложиха над Левски 2014 със 74-71, а в Ямбол местният тим разгроми Черноморец с 95-74.

За Черно море със 17 точки е Николай Стоянов, 14 вкара Симеон Илиев, с 13 е Алексиев.