Балкан 1929 загуби с 5-0 от Локомотив Мездра първата си контрола от зимната подготовка, която се игра днес на терена с изкуствено покритие в железничарския град. Домакините вкараха и петте си гола в първите 17 минути на мача.  В 7-та минуна синът на големия баскетболист на Балкан Йордан Колев - Емил Колев откри с глава. Две минути по-късно  Валдемар Стоянов увеличи на 2-0 с шут от границата на пеналта, а само минута след това пак той се разписа за 3-0. В 11-та минута Денил Селимински отбеляза за 4-0,  а 17-та минута Иван Скерлев  отбеляза петия гол.

За Балкан като титуляри започнаха: Ивелин Цветков, Никола Лалев, Борис Райчев, Ивелин Данчев, Иван Редовски, Николай Николов, Красимир Алипиев, Здравко Атанасов, Стефан Станковски, Ивайло Златев и Цветелин Цаковски.

За Локомотив играха: Николай Кръстев, Стоян Георгиев, Петър Василев, Иван Скерлев, Георги Георгиев, Николай Ганчев, Никола Яначков, Валдемар Стоянов, Денил Селимински, Кристиян Пешков /Ивайло Върганов, Йордан Гошев, Ивайло Бояджиев, Александър Михайлов, Маламин Жаку, Симон Николов, Цветомир Томовски, Мартин Павлов и Преслав Петков/.