Днес Балкан претърпя тежко поражение при гостуването си на Ямбол. Загубата с 18 точки разлика - 95-77 /21-19, 21-19, 23-20, 30-19/, за мнозина може да е малко очаквана, но вече е факт. В играта на Балкан нямаше и помен от тази, която показаха кръг преди това при победата над Рилски спортист.

Първите две части Ямбол спечели с еднакъв резултат - 21-19, и на полувремето имаше аванс от 4 точки - 42-38. Опитите за обрат от страна на Балкан през второто полувреме не се получиха. Вместо това домакините продължаваха да водят в резултата и след третата четвъртина резултатът бе 65-58 в тяхна полза. Пълният крах на Балкан настъпи в последния период, като допусна ямболци да отбележат 30 точки.

Победителите превъзхождаха в основните игрови показатели. Те имаха значително по-добра стрелба - 54 процента срещу 45% на Балкан, спечелиха борбата под кошовете - 38 спрямо 31, направиха два пъти повече асистенции - 19 срещу 10. Балкан вкара само 5 тройки от 27 опита.

Високите на Балкан не можаха да спрат центъра Денис Агре, който изигра страхотен мач. Той направи дабъл-дабъл с 22 точки и 18 борби. С дабъл-дабъл е и Милян Боцка - 18 точки и 11 завършващи подавания, плюс 7 борби и 4 отнети топки, бе фаулиран 7 пъти. Най-резултатен за Ямбол бе Боян Радетич, който вкара 26 точки, капитанът Говедаров добави 14 точки.

За Балкан най-много точки - 20, отбеляза Брандън Фортънбъри. с 12 точки е Върбанов, другият с двуцифрен актив е Острев, вкарал 10. Останалите: Дурчев и Бръкич имат по 9 точки, Мартин Маринов - 8, Душан Цветкович 5, с по 2 са Н. Маринов и Петков.