Тази вечер Балкан победи Черно море Порт Варна с 85-62 в мач от 25 кръг на редовния сезон на НБЛ. Следващата събота на зелените предстои ново домакинство, то е срещу плевенския Спартак.

Домакините постигнаха успеха без да срещнат особено сериозна съпротива от своя съперник. След първата част имаха аванс от 10 точки, в края на втората той вече бе преминал 20. Мачът продължи така и през второто полувреме, като най-голямата достигната разлика бе 28 точки при 80-52.

Балканци показаха значително по-добър процент стрелба - 53% срещу 35% на Черно море, спечелиха 9 борби повече и направиха 18 асистенции срещу само 6 на гостите. Но пък допуснаха цели 20 грешки, с 2 повече от съперника.

Четирима от победителите са с двуцифрен точков актив. Най-резултатен с 22 точки бе Мартин Маринов с 5 тройки от 7 опита. Мартин Дурчев отбеляза 16 точки, с 13 е Николай Върбанов, 10 има Стоян Петков.  С 8 е Острев, 4 вкара ха Фортънбъри и Александров, с по 3 са Цветкович и Кочев, 2 добави Бръкич.

За Черно море топреализатор с 19 точки е Станислав Цонков, 14 отбеляза Симеон Илиев, с 10 е Ангел Нацкин.