В първия мач от четвъртфиналния плейоф, игран тази вечер в Арена Ботевград, Балкан победи Левски 2014 с 86-74 /25-13, 20-18, 17-20, 24-23/ и поведе в серията с 1-0. Вторият мач между двата тима е в събота, 30 април от 15.30 ч. в столичната зала Универсиада.

Срещата бе идентична по развой с тази между двата тима преди две седмици от предпоследния кръг на лигата. И днес през първото полувреме зеленобелите направиха двуцифрена разлика - 45-31, като минута преди края на втората част бе достигната най-голямата преднина  в тяхна полза от 19 точки.

След почивката обаче "сините" започнаха да играят доста по-агресивно, спечелиха третата четвъртина, а пет минути преди края на мача свалиха изоставането си само до 6 точки - 69-63. Именно тогава балканци направиха серия от 5-0, разликата отново стана двуцифрена и до края успяха да я задържат.

Домакините имаха превъзходство в борбата под кошовете - 45 срещу 28 и по-добър процент стрелба - 47 спрямо 35. Мартин Маринов вкара 17 точки за успеха, 14 има Фортънбъри, 12 реализира Острев, а Цветкович бе близо до дабъл-дабъл с 12 борби и 9 точки.

За Левски 2014 силен мач изигра Крум Дойчинов с 21 точки и 90% от наказателната линия - 9 от 10, с 20 точки е Алекс Симеонов, 15 отбеляза Йордан Минчев.

Изненадата дойде от Стара Загора, където Берое загуби от Спартак Плевен с 81-86. В Правец Лукойл Академик разгроми Ямбол с 91-62, а Рилски спортист победи като домакин Черно море с 97-84.