Балкан поведе на Спартак с 2-0 победи, след като тази вечер в Арена Ботевград спечели с 97-69 и втората среща от полуфиналната серия. На зелените им е необходим още един успех, за да се класират за финала. Третият мач ще бъде на 10 май, вторник в зала Балканстрой в Плевен.

Първото полувреме общо взето бе ходене по мъките за домакините. Те бяха затруднени от буквално шепа спартанци, тъй като на практика Спартак играеше само с петима, не взе участие най-добрият от първия мач Урош Величкович. Първата четвъртина бе равна - 15-15. Във втората Балкан вкара два пъти повече точки - 30, но играта им все още бе далеч от желаното, полувремето завърши 45-38.

След почивката нещата се промениха. Само за три минути след началото на третия период преднината на домакините стана двуцифрена - 53-40, след половин час игра резултатът бе 69-53. В последната част мачът просто се доиграваше, минута преди края разликата стана 30 точки, а срещата завърши 97-69.

За Балкан играха всички и всички се разписаха. Най-много вкара Острев - 14 точки, с 12 е М. Маринов, 11 вкара Върбанов, 10 - Дурчев, Цветкович има 9, с по 8 са Кочев - всичките от забивки, и Бръкич, Фортънбъри и Н. Маринов вкараха по 7, с 5 е Петков, с 4 - Александров, а първи кош в официален мач при мъжете отбеляза Мартин Георгиев.

За Спартак силен мач изигра Самуел Франсис, който вкара 22 точки. Със 17 е Савич, 15 добави Маринчешки.