Днес в Ботевград футболистите на Балкан 1929 играха последната си контрола преди старта на първенството на Югозападната Трета лига. Срещу четвъртодивизионния столичен тим Локомотив БДЖ те завършиха наравно - 0-0.

Домакините не можаха да създадат много положения за гол пред вратата на своя съперник, въпреки че през второто полувреме играта се водеше изцяло в половината на Локомотив БДЖ. Най-чистата ситуация бе в 10-та минута на контролата, когато Цаковски от Балкан изскочи сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го прехвърли. В последните двайсетина минути последваха няколко удара към вратата на съперника, но те бяха неточни.

Ще припомним, че тази неделя - 14 август, Балкан 1929 ще изиграе първия си официален мач от по-горната група - Югозападната Трета лига. От 18.00 ч. на градския стадион "Христо Ботев" зелено-белите ще бъдат домакини на ОФК Беласица Бетрич.