В днешната контрола, играна днес в Арена Ботевград, мъжкият баскетболен отбор на България загуби от Австрия с 94-95  (22-24, 18-18, 17-17, 15-13, 12-13) след петминутно продължение. В редовното време резултатът бе 82-82, като  водачеството бе променяно 18 пъти, стигна се и до 13 равенства, но Австрия бе напред в резултата 28 минути, а България - близо 17 минути..

В допълнителните пет минути българите имаха възможност да победят, въпреки че австрийците поведоха с 5 точки. С агресивни действия в защита националите ни намалиха изоставането си до 1 точка. И когато оставаха 3.7 секунди атаката бе тяхна, но стрелбата на Везенков не сполучи.

Победителите имаха по-точна стрелба - 58% спрямо 40% на българските баскетболисти, по-добри бяха и от тройката -  вкараха 8 от 18 срещу 8 от 30 за България. Австрийците доминираха осезаемо и в борбата под двата коша - те имат 43 овладени топки срещу 28 на българите, направиха и 10 асистенции  повече - 24 на 14. Гостите обаче допуснаха цели 23 грешки - с 9 повече от нашите национали.

Александър Взеенков бе най-резултатен за България с 19 точки Със 17 е американският гард Дий Бост, Чавдар Костов отбеляза 12, с 11 е Иван Лилов, 10 вкара Павлин Иванов.

За Австрия над всички бе 210-см център Рашид Махалбашич. Той направи дабъл-дабъл с 26 точки и 11 борби, като направи и 6 асистенции и коефициентът му е най-висок - 35. Давор Ламешич добави 19 точки, с 16 е капитанът Томас Шрайнер.