В приятелски мач, игран тази вечер в Самоков,  Рилски спортист победи Балкан с 88-66. Домакините изиграха по-добре второто полувреме, след като първото завърши при равен резултат - 43-43, а балканци спечелиха първата четвъртина с 24-17.

Пролича, че отборът на Балкан все още не е в добра физическа кондиция, тъй като започна значително по-рано подготовката от своя съперник. От друга страна за Рилски спортист това бе последната проверка, тъй като само след няколко дни - на 27 септември, ще изиграе първия си мач от турнира за Шампионската лига.

За Балкан отново не игра черногорският център Михайло Секулович. В състава обаче се включи националът Станислав Ваклинов.

Рилски спортист - Балкан 88-66 /17-24, 26-19, 23-9, 22-14/

Рилски спортист: Паркър 10, Цветкович 3, Делич 12, Зл. Георгиев 7, Бозов  17 /Симънс  11, Бройнсма 16, Иванов 3, Стоянов 7, Секулов 2, Вутев 2, Киров/

Балкан: Хот 6, Кочев 14, Холмън 17, Вос 7, Ивков 4 /Н. Маринов  6, Илиев 8, Ваклинов 4, Краев/