В първия мач от започналия днес двудневен турнир за купата на Ботевград Балкан спечели срещу Ямбол с 84-77. Това бе и първият мач на зелено-белите пред родна публика, която не бе много в Арена Ботевград, но накрая аплодира отбора.

В първата четвъртина балканци играх а по-добре и я спечелиха с 26-20. След средата на втората обаче допуснаха пълен обрат. Тя завърши 29-20 за Ямбол, който на полувремето имаше аванс от 3 точки - 49-46. За играта на Балкан в тези първи две части, главно за играта в защита, е показателен фактът, че ямболци отбелязаха цели 9 тройки.

В третия период започна гонитба в резултата с няколко смени на водачеството. В самия край на частта, обаче, гостите отново бяха напред, като вече водеха с 4 - 66-62. В решителните последни десет минути играчите на Балкан започнаха по-мобилизирано и в 33-та минута вече водеха с 8 точки - 74-68. В оставащото до края време гостите допуснаха повече грешки и загубиха с 84-77.

Стрелбата на двата отбора бе точти равна - 29/67 на Балкан и 29/65 на Ямбол. Те вкараха по 10 тройки, но балканци от 23 опита, а Ямбол от 28. Гостите спечелиха борбите - 42 срещу 35, но направиха 19 грешки срещу 12 на Балкан.

Балкан - Ямбол 84-77 /26-20, 20-29, 16-17, 22-11/

Балкан:  Хот 13 + 7 асист, Кочев 18 + 7 б, Ваклинов 4, Холмън 16, Ивков 11 /Вос 17 + 9 б, Илиев, Н. Маринов 5, Танев, Христов, Краев/

Ямбол: Говедаров 11, Върбанов 12, Е. Иванов 3, В. Петков 16, Ст. Петков 15 /Чолаков 14, Ст. Иванов 4, А. Иванов 2, Р. Иванов/

Рефери: Вл. Цеков, Св. Стоянова, М. Цветков