Рефер от Перник даде победата на домакините от Сливнишки герой срещу Балкан в днешния мач от Х кръг на Югозападната трета лига. Три минути преди края на мача при 0-0 зелените направиха фаул извън наказателното поле. Винкело обаче вкара нарушението в пеналта и отсъди дузпа, след изпълнението на която Сливнишки герой обеляза единствения гол в мача.

А през първото полувреме съдията дори отмени гол на Балкан, отбелязан от Редовски, но реферът бе видял преди това нарушение на Райчев в нападение. Балканци имаха и други два шанса за попадение след изпълнение на свободни удари, докато домакините, трети във временното класиране, бяха близо  до гол само веднъж, отново след статично положение. През второто нашите се бранеха успешно и можеха да не загубят, ако не бе издънката на съдията.

В следващия 11 кръг другата неделя, 16 октомври от 16.00 ч. Бакан 1929 ще бъде домакин на Пирин Гоце Делчев.