Тази вечер в Арена Ботевград Балкан отстъпи на Левски 2014 с 86-88 в последната си проверка преди началото на сезона на НБЛ.  Двата отбора изиграха изключително оспорван двубой, в който сините водеха през по-голяма част от времето – 24-16 след първата част, 45-41 на полувремето, 68-65 след третата четвъртина. В решителните последни минути балканци на няколко пъти изравняваха и дори имаха възможност да спечелят, но не бяха точни.

Станимир Маринов бе най-резултатен за Балкан с 18 точки. Михайло Секулович отбеляза 15, Джейкъб Холман има 13, с 12 са Радослав Кочев и Колин Вос, Амин Хот добави 9.

За Левски 2014 силен мач изигра Павел Иванов, който вкара 23 точки, Хаджирусев има с 2 по-малко – 21, с 13 е Крум Дойчинов, Ангел Пейчинов отбеляза 11.