Втора поредна победа в шампионата на на А група при жените постигнаха девойките на Балкан. В първия си мач пред своя публика воденият от Стефка Славова  тим се наложи над Национална Спортна Академия със 73-60 /19-18, 22-8, 22-15, 10-19/.

Отборът на Балкан водеше в мача в продължение на 31 минути, студентките бяха напред 8 в началното на срещата, когато поведоха със 7-0. До края на частта момичетата на Балкан направиха обрат, а във втората натрупаха двуцифрена разлика със серия от 11-0 и на полувремето водеха с 41-26.

В третия период домакините също бяха категорични и я спечелиха с 22-15, а в средата на последната четвъртина стигнаха и до най-големия си аванс в мача от 25 точки при 68-43. В самия край на срещата студентките от НСА със серия от 8-0 свалиха изоставането си под двайсет точки.

Карина Константинова, която игра без смяна,  бе най-резултатна за Балкан с 35 точки, тя отне 8 пъти топката от съперничките и овладя 5 борби. Клаудия Цанкова, която рано натрупа нарушения, бе на полето 25 минути и отбеляза 15 точки, има и 6 асистенции. Преслава Колева вкара 10 точки за 18 минути игра, Наталия Славчева е със 7 точки и 10 овладени топки под двата коша. За НСА 34 точки вкара Мария Светославова, тя направи и дабъл-дабъл с 13 борби, със 7 точки е Мая Петкова.