Мъжкият баскетболен отбор на Балкан претърпя трето поредно поражение от началото на сезона. Днес зелените загубиха при гостуването си на Академик Бултекс 99 от Пловдив с 88-81.  И заедно с Черно море Тича са единствените, които нямат победа.

Воденият от Небойша Видич тим на Балкан спечели единствено първата четвъртина - с 1 точка разлика, 22-21. Домакините взеха втората с 23-17 и на полувремето водеха с 43-39.

В средата на третия период балканци стигнаха до обрат при 59-62, но това бе за кратко. Със серия от 10-0 Академик Бултекс отново си върна водачеството и след третата част  резултатът бе 69-62. Още в началото на четвъртата преднината на домакините стана двуцифрена при 72-62. Сллед две прекъсвания на Видич зелените свялаха разликата до 5 точки, но повече от това не можаха да направят - загуба с 88-81.

Джейкъб Холмън бе най-резултатен за Балкан с 21 точки, овладя и 8 борби.  С 14 точки е Амин Хот, 13 има Ивко Ивков, 12 - Михайло Секулович, с 10 е Николй Маринов, Станимир Маринов завърши с 9.

За Академик Бултекс 99 с най-много точки - 24, е Джордан Семпъл, той направи и дабъл-дабъл с 12 борби, 22 точки  има Васил Александров, с 19 е Смит, 16 вкара Белфийлд, Ваклинов добави 5.

В другите мачове от 3 кръг: Лукойл Академик - Черно море Тича 87-74, Рилски спортист - Левски 2014 95-66 и Берое - Ямбол 102-77, почиваше Спартак Плевен.

Снимка: Спортен Пловдив