Втора победа в НБЛ постигна мъжкият баскетболен отбор на Балкан. Това стана в днешния шести кръг при гостуването на Левски 2014 в София. Зелените се наложиха със 76-61.

Балканци надиграха своя съперник, след като водеха в резултата в продължение на повече от 35 минути, докато домакините бяха напред близо 4. Победителите имаха по-добра стрелба, спечелиха и 14 борби повече, имаха преимущество и при асистенциите – 21 спрямо 13. Много силен мач изигра Станимир Маринов. Той отбеляза 21 точки, като има почти 50% от тройката – 7 успешни от 15 опита. Отлични в този мач бяха Амин Хот, който направи дабъл-дабъл с 16 точки и 10 асистенции, а Михайло Секулович също е с двойни показатели – 16 точки и 16 борби. Капитанът Кочев добави 12 точки, дошлият на проби американец Травис Даниълс е със 7 точки и 5 борби за 25 минути игра. Дали той ще остане в отбора, ще се реши в понеделник.

За Левски 2014 над всички бе Станислав Славейков с 21 точки. Хаджирусев е с 13, Дойчинов има 10.