Футболистите на Балкан претърпяха поражение в последния си домакински мач от есенния дял на Югозападната трета лига. Днес те отстъпиха на Марек с 1-2, след като на полувремето водеха с 1-0.

Зелено-белите откриха резултата в 20-та минута с гол на Иван Редовски след хубава триходова комбинация. До края на полувремето именно играещият президент и треньор на два пъти бе близо до второ попадение. В 29-та минута техничен и силен негов удар с външен фалц срещна напречната греда. А малко по-късно негов удар бе спасен от вратаря.

Гостите от Дупница направиха пълен обрат  в първите 15 минути на второто полувреме. В 51-та резултатът бе изравнен след грешка на вратаря на Балкан Мечикян, който не успя да задържи топката и тя влезе в мрежата. А в 60-та защитата на Балкан бе матирана след добра комбинация на Марек, завършила с гол на Илиян Чавдаров.

До края на срещата балканци не можаха да преодолеят защитата на гостите и загубиха. В последния есенен кръг гостуват в Сапарева баня на Германея.