622-ма състезатели от 11 страни участваха в   Европейската купа   по Таекуон-до ITF България Опън,  което се състоя на 19 и 20.11.т.г.  в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“ – гр. Пловдив. Провежда се в памет на Стоян Стоянов – първият медалист от световно първенство за България.
Турнирът премина на изключително високо ниво и при голям интерес от страна на спортната общественост. За откриването дойдоха кметът на Пловдив инж. Иван Тотев, заместник-министърът на спорта Асен Марков, директорът на Областната дирекция на вътрешните работи старши комисар Христо Разсолков, майстори, гранд-майстори и президентите на федерациите от всички държави-участници. За пореден път в Пловдив пристигна и гранд-майсторът и президент на Европейската федерация по таекуон-до Майкъл Прюит.                                                                                                                                                                        По предложение на президента на Българската федерация по таекуон-до Марио Богданов за първи път организацията на турнира бе променена от пирамидална система на единоборство „Всеки срещу всеки“.
Спечелените медали от българските състезатели са общо 152.

Клуб Таек-кион взе участие с 22 състезатели ,които спелечиха общо 14 медала, от които 6 - златни, 1 - сребърен, 7 - бронзови медала в индивидуалните спаринги при децата и бронзов медал в отборния спаринг при момичета.

Със злато се окичиха Моника Богданова, Виктор Груев, Цветелина Георгиева, Георги Петров, Евгения Иванова и Цветелин Кръстанов.
Сребърен медал спечели Велизар Георгиев, а  бронзови медалисти са Цветелин Енев, Виктория Михайлова, Пламена Иванова, Ирена Димитрова, Мариян Боновски и Дамян Цветанов.
При отборния спаринг, момичетата победиха Благоевградския клуб "Фолкън", но загубиха от Словенския отбор и останаха на трето място.
С постигнатите резултати при крайното класиране клуб "Таек-кион" взе купата за трето място .

Текст и снимки: Борислав Витков