Тази вечер в Арена Ботевград Балкан спечели срещу Ямбол с 90-87 в мач от 6 кръг на НБЛ. Това бе трета поредна победа на зеленобелите от началото на първенството на НБЛ и балансът им вече е 3-3.

Малката разлика от 3 точки в крайния резултат може да подведе онези, които не са гледали срещата. Защото 2 минути преди сирената балканци имаха преднина от 11 точки - 88-77, но след това лековато позволиха на съперника да намали до 3.

Двата отбора си размениха по една част. След първата четвъртина домакините водеха с 11 - 29-18. Втората обаче бе спечелена от Ямбол с 27-17 и на полувремето Балкан имаше крехкия аванс от само 1 точка - 46-45.

Третият период бе доста оспорван, в 23-та минута ямболци дори излязоха напред с 51-49, но до края на четвъртината домакините успяха да наваксат и резултатът след нея бе 69-63 за Балкан. Само две минути след началото на последната чевъртина преднината на зелено-белите стана двуцифрена,  играчите на Ямбол видимо се поумориха и Балкан спечели трудно, но заслужено.

Стрелбата на двата тима бе с леко предимство на Балкан, Ямбол обаче вкара една тройка повече, и то с по-добър процент - 8/24 срещу 9 от 22. Пет от тези тройки за гостите бяха на изигралия отличен мач Венцислав Петков, той стана и топреализатор  с 26 точки. Борбите също бяха сравнително равни - 33 на 31 за Балкан, осезаемото преимущество на победителите бе в броя аистенции - 28 на 13.

Михайло Секулович бе най-резултатен за Балкан с 23 точки, 14 отбеляза Станимир Маринов с 4 тройки от 8 опита, 7 асистенции и 5 борби. Силно се включиха Амин Хот с 12 точки, 9 завършващи подавания и 7 борби,  и Колин Вос също с 12 точки. Новият американец завърши с 10 точки и 7 борби, Филип Каменов вкара 7, Радослав Кочев - 6, 4 има Ивко Ивков, с 2 е Николай Маринов.

За Ямбол Николай Върбанов отново е с най-висок коефициент - той направи дабъл-дабъл с 21 точки и 13 борби. Капитанът Говедаров отбеляза 13, но в последната част му се обади стара контузия и той не доигра мача. Цветослав Острев е с 8 точки и 5 асистенции за 27 минути на полето.