Юбилейният десети поред фестивал на бойните изкуства събра рекорден брой участници в сравнение с всички издания досега в последните две години. Той се проведе 26 ноември 2016 г., в столичната зала "Сиконко". В него взеха участие състезатели по Самбо,Санда,Таекуон-до ИТФ,Таекуон-до ВТФ и Кик бокс

Изиграни бяха близо 80 срещи на спаринг в таекуондо ITF и кик бокс WAKO в стил кик лайт.

Ботевградските състезатели по кикбокс с треньор Борислав Витков спечелиха общо 6 медала - 2 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала.

Със злато са Павел Василев категория над 90кг, и Пламена Иванова кат. 62.кг. Сребро спечелиха Габриел Витков кат. 60 кг  и Цветелин Кръстанов кат. 52 кг. С бронз са Цветомир Йолов кат.60 кг. ,Владимир Стаменов 60 кг. и Христо Цаков до 75 кг.

Марио Съйков и Цветан Цветанову за които това бе първо състезание, загубиха от състезатели от ЦСКА и АБЦ ФАЙТ още първите срещи.

С това състезание приключва тази състезателна година. А седмица по-рано в Пловдив се проведе европейска купа по таекуондо ITF, с участието на 622 бойци от 11 държави в памет на Стоян Стоянов - първия медалист от световно първенство по таекуондо. От клуб Таек Кион взеха участие 22 състезатели, които спечелиха 14 отличия - 6 първи, едно второ и 7 бронза.

Победители в своите категории са Моника Богданова, Виктор Груев, Цветелина Георгиева, Георги Петров, Евгения Иванова и Цветелин Кръстанов. Сребърен медал спечели Велизар Георгиев, с бронзови отличия са Цветелин Енев, Виктория Михайлова, Пламена Иванова, Ирена Димитрова, Мариян Боновски и Дамян Цветанов. При отборния спаринг момичетата победиха благоевградския клуб Фолкън, но загубиха от Словения и останаха на трето място.