В днешния си първи мач от втория етап на размененото гостуване Академик Бултекс 99 спечели като домакин срещу лидера Лукойл Академик със 74-72. За тима от Пловдив това е шести успех в НБЛ, след като взе връх последователно над Балкан,  Левски 2014, Спартак Плевен и Рилски спортист като домакин и срещу Черно море Тича като гост.

Гостите спечелиха първата четвъртина с 11 точки, втората бе за Академик Бултекс и на полувремето Лукойл Академик водеше с 2 точки. В третата част домакините обърнаха резултата в своя полза и след половин час игра бяха напред с 2 точки - 52-50.

Пет минути преди края авансът на Академик Бултекс достигна до 11 точки при 65-54. Със серия от 8-0  и две технически нарушения на домакините шампионите се приближиха до три - 66-63, когато оставаха 3 мин и 33 секунди. До края играта бе изключително оспорвана, плодивчани отново дръпнаха с 6 точки минута и половина преди сирената, Лукойл Академик смъкна до една - 73-72, когато оставаха  21 секунди. След пропуснат фаул за 74-72 Виденов не бе точен при стрелбата си и домакините ликуваха.

Оскар Белфийлд бе най-резултатен с 21 точки, има и 9 асистенции. Хитът на сезона Джордън Семпъл отново е с дабъл-дабъл от 19 точки и 16 борби, с 15 точки е Шакир Смит, Васил Алесандров вкара 12.

За Лукойл Академик най-много отбеляза Филип Виденов - 21. С 12 е Павлин Иванов, Дани Гибсън завърши с 10.

В другия мач от днес Берое спечели гостуването си на Черно море Тича с 86-63, а в петък Левски 2014 загуби в София от Спартак Плевен с 86-90.

Снимка: Спортен Пловдив