Очаквано или не, изненадващо или не, тази вечер срещу Спартак в Арена Ботевград Балкан загуби със 78-79. Поражението е крайно неприятно най-вече заради начина, по който бе допуснато. Защото три минути преди края зелените водеха с 10 точки, но заради пропуски сами под коша, аджамийски грешки и спорни треньорски решения  не само не можаха да удържат преднината си, а позволиха на своите съперници да обърнат мача в последните секунди с 6 поредни точки на Мартин Маринов.

В крайна сметка зрителите в Арена Ботевград станаха свидетели на мач с много обрати и големи амплитуди. Но разочарованието остана за привържениците на Балкан, които бяха приземени в надеждите си, тъй като очакваха сравнително лесен успех, още повече че в тази среща за Спартак не игра мозъкът на тима Александър Груев. Оказа се, че в тази среща неговото отсъствие не бе толкова решаващо, колкото това на лидера на Балкан Станимир Маринов, който се възстановява от контузия.

Впрочем, и статистиката е показателна. Спартак имаше по-добра стрелба - 44.4% спрямо 39.4 на Балкан, домакините отново изгубиха борбата - 40 на 43, победителите имат и повеаче асистенции - 16-12, вкараха повече от два пъти при бърза атака - 17 срещу едва 7 точки на Балкан. И макар че бяха напред в резултата 9.43 мин срещу близо 30 минути водачество на Балкан, успяха да измъкнат победата. възползвайки се от доста слабата игра в защита на Балкан. Вярно, имаха шанс, но и проявиха и настойчивост.

Амин Хот бе най-резултатен за Балкан с 18 точки, с 15 е Михайло Секулович, Ивко Ивков има 11, 10 вкара Душан Цветкович, Кочев добави 9, с 8 е Николай Маринов, със 7 Травис Даниълс. За Спартак петима са с над 10 точки: 18 на Милован Савич, Мартин Маринов има 15, 13 вкара Маринчешки, 11 - Коев, 10 - Танев.